Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie Timothy Snyder

ISBN:

Published:

Hardcover

448 pages


Description

Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie  by  Timothy Snyder

Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie by Timothy Snyder
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 448 pages | ISBN: | 7.52 Mb

ZBRODNIA NA MIARĘ HOLOKAUSTU MOŻE POWTÓRZYĆ SIĘ DZIŚZagładę Żydów przedstawia się jako tragiczny skutek szaleństwa jednego człowieka. Jak to możliwe, że Hitler pociągnął za sobą masy zwykłych obywateli? Przyzwyczailiśmy się myśleć, że Holokaust toMoreZBRODNIA NA MIARĘ HOLOKAUSTU MOŻE POWTÓRZYĆ SIĘ DZIŚZagładę Żydów przedstawia się jako tragiczny skutek szaleństwa jednego człowieka. Jak to możliwe, że Hitler pociągnął za sobą masy zwykłych obywateli? Przyzwyczailiśmy się myśleć, że Holokaust to przeszłość.

Aż do teraz…Zdaniem wybitnego historyka nie dostrzegamy realnego zagrożenia, przed którym stoimy teraz. Początek XXI wieku, z niepokojami w różnych rejonach ziemi, zatrważająco przypomina świat, który zrodził Hitlera. Strach przed obcymi, lęk o materialny byt, nienawiść i pogarda, których dziś jesteśmy świadkami, to poważne sygnały ostrzegawcze.Timothy Snyder prezentuje przełomowe wyjaśnienie największej zbrodni XX wieku. Jak nikt dotąd przejrzyście opisuje zjawiska, które doprowadziły do Zagłady. Uwzględnia także perspektywę Polaków. Im lepiej poznajemy Holokaust, tym bardziej staje się on przerażający.Czarna ziemia to książka pasjonująca i mądra, oparta na nieznanych dotąd źródłach.

W przystępny sposób syntetyzuje dotychczasową wiedzę o Holokauście, jednocześnie wprowadza zupełnie nową perspektywę. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy próbują zrozumieć mechanizmy rządzące światem. Kiedyś i dziś.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie":


synergiaintencji.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us